Jak rozliczyć pit 36 przez Internet

Estimated read time 3 min read

PIT-36 jest przeznaczony do rozliczenia dochodów z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych, dochodów z zagranicy oraz dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych na zasadach ogólnych.

Samodzielnie rozliczenie PIT-36 bywa jednak problematyczne. O ile problem ten nie dotyczy przedsiębiorców, którzy posiadają podpisaną umowę z biurem rachunkowym lub na etacie zatrudniają księgową, to jednak większość osób prowadzących działalność gospodarczą na myśl o rozliczeniu tego zeznania ma przysłowiowy strach w oczach.

Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest jednorazowe skorzystanie z usług biura rachunkowego. Jednak te nie wykona za nas tej pracy bez kosztów. W zależności od tego, jak skomplikowane będzie wypełnienie zeznania podatkowego, biuro może naliczyć nam tu opłatę na poziomie kilkuset nawet złotych. Dla osoby, która prowadzi działalność gospodarczą samodzielnie, nie osiąga wysokich dochodów, to kwota trudna do przeskoczenia. Dlatego właśnie dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednego z darmowych programów, których zadaniem jest elektroniczne rozliczenie podatków. Takim programem jest między innymi Pit Format. To bardzo przyjazne, intuicyjne narzędzie, które pozwoli nam całkowicie rozwiązać problem rozliczenia podatkowego dla wszystkich przedsiębiorców.

Pit 36 w Pit Formacie
Rozliczenie PIT 36 w programie PIT Format

Program został tak skonstruowany, że mogą z niego skorzystać jednakowo drobni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w niewielkim zakresie, jak też osoby, które kierują dużą, prężną i zatrudniającą wiele osób firmą. Wielkość przedsiębiorstwa oraz liczba zatrudnionych w nim osób jest tutaj bez znaczenia. Program bezboleśnie przeprowadzi nas przez wszystkie etapy rozliczenia i przygotuje wszelkie załączniki, które będą niezbędne do wysłania wraz z PIT-36. Dodatkowo został tak zaprojektowany, aby z rozliczeniem mógł poradzić sobie każdy, bez względu na wiedzę i doświadczenie w zakresie rozliczania podatków. Wszystkie pozycje wpisujemy po wyraźnym wskazaniu przez program. Nie jesteśmy w stanie dokonać tutaj pomyłki w zakresie obliczania wielkości, gdyż program, jeśli nie wypełnimy odpowiednich rubryk, po prostu nie pozwoli nam kontynuować pracy. Tym samym unikamy największych błędów wszystkich przedsiębiorców oraz redukujemy do minimum zagrożenie niewłaściwego złożenia zeznania podatkowego. Popełnienie błędu w zeznaniu może nas z kolei dużo kosztować. W zależności jaki jest zakres błędu i uznaniowej oceny urzędu skarbowego, ten może albo nakazać nam ponowne rozliczenie zeznania lub też nawet nałożyć na naszą firmę, czyli nas osobiście grzywnę, która może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Ostatecznie skorzystanie z darmowego programu internetowego jest po prostu wygodne i pozwala nam oszczędzić wiele czasu i przyśpieszyć zwrot podatku. Nie musimy bowiem chodzić do urzędu skarbowego, aby złożyć PIT-36 czy stać w długich kolejkach do uzyskania potwierdzenia. Wszystkie te czynności wykona za nas program. Dodatkowo wcześniejsze wysłanie zeznania do urzędu skarbowego, oznacza szybszy zwrot pieniędzy.

You May Also Like

More From Author

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment